blog je v rekonstrukci, pokud chcete spřátelit, můžete zde ♥

• Biography •

5. april 2015 at 0:34 | clare. | © chloe-moretz

Chloë Grace Moretz se narodila 10. února 1997 v Atlantě, Georgii a je to americká herečka. Na filmovém plátně debutovala v sedmi letech letech, když se objevila v hororu 3:15 zemřeš. Zahrála si také ve filmech Kick-Ass (2010), Ať vejde ten pravý (2010), Hugo a jeho velký objev (2011) či Temné stíny (2012), Kick-Ass 2 (2013), Zůstaň se mnou (2014) a Equalizer (2014)

Chloë se narodila v Atlantě, v Georgii Teri, zdravotní sestře a McCoyovi Lee, plastickému chirurgovi. Má čtyři starší bratry: Brandona, Trevora, Colina a Ethana. V roce 2002 se přestěhovali do New Yorku, protože její bratr Trevor byl přijat na uměleckou školu. Ona mu pomáhala s textem a on ji točil herecké techniky, které se naučil ve škole. Když si uvědomila, jak jí herectví baví, rozhodla se navštiv několik konkurzů.
Kromě světa filmu je Chloë známá i ve světě módy. Do dneška už se objevila a fotila pro časopisy Flaunt, Vogue, Teen Vogue, Jalouse, Marie Claire, Interview, Elle, Love Magazine, InStyle a další. V roce 2012 se stala tváří americké oděvní společnosti Aéropostale.

KARIÉRA

První role přišla s televizním seriálem stanice CBS Záchranáři a její první filmovou rolí byla role v hororovém filmu 3:15 zemřeš, kdy za roli obdržela nominaci na cenu Young Artist Award. Po této roli začala získávat další hostující role v seriálech a menší role ve filmech jako například v Agentovi v sukni 2. Jako Cammie se objevila ve filmu The Poker House v roce 2008.
V roce 2010 přišel zvrat v její kariéře s filmem Kick-Ass. O rok později si zahrála ve thrillerovém filmu Texaský kat a ten samý rok získala roli Isabelle ve filmu Hugo a jeho velký objev. Film byl nominován na 11 Oskarů. V roce 2012 se objevila ve filmu Tima Burtona Temné stíny. V roce 2013 si znovu zahrála roli Zabijačky ve filmu Kick-Ass: Na plný koule, menší roli ve filmu Mládeži nepřístupno a v hororovém snímku Carrie.
V lednu 2013 bylo oznámeno, že si zahraje Miu ve filmové adaptaci novely Zůstaň se mnou. Za roli ve filmu získala cenu People's Choice Award v kategorii Nejlepší herečka v dramatickém filmu.
V dubnu 2014 Sony Pictures oznámilo, že získala roli Cassie Sullivan ve filmové adaptaci románu Ricka Yanceyho, The Fifth Wave. Premiéra filmu je stanovena na 29. ledna 2016.
 

Be the first one to judge this article.

Actual articles

Advertisement